PERFEKTNÍ LOKALITA

 

V PŘÍRODĚ S MĚSTEM NA DOSAH

Horní Bludovice jsou ideální volbou pro ty, kteří touží utéct z hlučného města, ale zároveň chtějí mít vše na dosah ruky. Denně se můžete kochat východy a západy slunce, nádhernou zelení i přilehlým lesem. Se svými dětmi tak můžete pravidelně vyrážet na dlouhé procházky a užívat si přitom čerstvého vzduchu. Vyzkoušet můžete i cyklostezky vedoucí na Žermanickou přehradu nebo do Brušperku. Problém nenastane ani ve chvíli, kdy budete potřebovat odjet do města, ať už za rodinou, prací nebo na nákupy. Díky výhodné poloze naleznete v blízké dojezdové vzdálenosti Havířov, Frýdek-Místek i Ostravu.

OBČANSKÁ VYBAVENOST V OKOLÍ

Přestože Horní Bludovice nejsou zrovna velkoměstem, nemusíte mít obavy, že byste mohli být o něco ochuzeni. Přívětivá obec vašim ratolestem dopřeje kvalitní vzdělávání jak v mateřské školce, tak první tři roky na základní škole. Od čtvrté třídy pak děti mohou v povinné docházce pokračovat v přilehlém Havířově, kam je ze zastávky situované minutu od vašeho domu spolehlivě odveze a zpátky přiveze autobus zajištěný dopravní společností. Nemusíte se proto nijak časově omezovat a klidně vyrazit do práce. Zásilku odešlete na místní poště, hodnotnou literaturu na dlouhé zimní večery zajistí obecní knihovna. O vaše zdraví se postará zdejší praktický lékař a na nákupy si zajedete do blízkého obchodního centra Rotunda, kde pořídíte vše, na co si vzpomenete.

ZÁBAVA A SPORT U DOMU

Kromě dechberoucí krajiny a poklidného živobytí poskytují Bludovice spoustu možností trávení volného času. Celý rok zde pro vás i vaše děti funguje mnoho zájmových útvarů, s jejichž výpomocí se pořádají různé kulturní, sportovní i společenské akce. Za pohybem můžete vyrazit na místní hřiště nebo se projet po nenáročných cyklostezkách na Žermanice či do Brušperku. V letních měsících stačí sednout do auta, nebo na kolo a zanedlouho dorazíte k nedalekým přehradám, které nabízí aktivní vyžití i relaxaci pro nejedno prázdninové odpoledne. V zimě se k využití nabízí nedaleký havířovský zimní stadion, kde si můžete zabruslit či zhlédnout hokejový zápas.

KONTAKT

Petr Jež

Tel: +420 728 824 214
E-mail: jez.inspol@gmail.com